Antykwariat „Bliskie strony” skupuje książki, kolekcje i księgozbiory od osób prywatnych, instytucji i firm. Mamy świadomość, że rozstanie się z gromadzonymi przez lata pozycjami jest decyzją trudną.

Na pewno pomaga przeświadczenie, że Państwa książki nie trafią na makulaturę, ale do osób które ich poszukują. Możemy zapewnić, że będziemy je traktowali z szacunkiem. Powody dla których rozstajemy się z książkami są różne. Niektórzy robią miejsce na półkach na nowe pozycje, inni mają małe mieszkania i optymalizują swoją przestrzeń. Są również tacy, którzy potrzebują po prostu gotówki. Najtrudniejsze są jednak historie, gdy w nasze ręce jest oddawany księgozbiór czyjejś bliskiej osoby, która zmarła. Mamy świadomość, że przekazana nam literatura to kawałek czyjegoś życia, w którym mieszczą się jego radości i smutki, głośne szepty i ciche kłótnie. To nakłada na nas wyjątkową odpowiedzialność.

 Zależnie od sytuacji oferujemy umowę komisową lub zakup za gotówkę. Osoby pragnące sprzedać swoje księgozbiory prosimy o kontakt telefoniczny 502 508 641 lub mailem antykwariat@bliskiestrony.eu. Szczegóły transakcji ustalamy z każdym sprzedającym indywidualnie.

Bardzo pomocny jest spis przeznaczonych do sprzedaży pozycji zawierający: tytuł, autora, rok wydania.  Jeśli nie posiadają Państwo takiej listy możecie posłużyc się zdjęciami grzbietów z półek z książkami. Na podstawie takich danych będziemy mogli zorientować się w charakterze księgozbioru i dokonać rzetelnej wyceny.

Proces zakupu książek przez Antykwariat „Bliskie strony” składa się z kilku etapów:

  1. Dzięki telefonowi lub wiadomości mailem otrzymujemy informację o chęci sprzedaży. W trakcie rozmowy lub wymiany informacji drogą elektroniczną dokonujemy wstępnej oceny przedstawionego księgozbioru.

  2. Prosimy Państwa o przesłanie spisu książek zawierającego podstawowe informacje takie jak: tytuł, autor, rok wydania lub zdjęcia pozwalające na zapoznanie się z zawartością kolekcji.

  3. Po dokonaniu oceny i wyceny przedstawiamy ofertę umowy komisowej lub zakupu za gotówkę.

  4. Jeśli nasza propozycja spotka się z akceptacją następuje sprecyzowanie jej warunków, a następnie przyjeżdżamy w celu podpisania uzgodnionej umowy, rozliczenia finasowego oraz odbioru książek. W wypadku umów komisowych proponujemy zaliczkę i okresowe rozliczenia z tytułu sprzedży.

  5. Kolejnym etapem jest wprowadzenie książek do sklepu internetowego www.bliskiestrony.eu, proces ten wymaga wykonania zdjęć, umieszczenia wszystkich danych o książce, sporządzenia opisu. Oferta sklepu dostępna też jest na portalu Allegro.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji i z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania.

Kontakt:

Iza Petrycka

tel. 502 508 641

iza@bliskiestrony.eu

 

Grzegorz Petrycki

tel. 663 273 645

antykwariat@bliskiestrony.eu