• brak w sklepie

Biuletyn IPN 4/2020

Osiemdziesiąta rocznica zbrodni katyńskiej – to główny temat kwietniowego numeru „Biuletynu IPN”. Dwie główne cechy: służba  państwu polskiemu i polski patriotyzm najmocniej określały  profil ofiar zbrodni katyńskiej...

AJP
11,00 zł
Brak podatku
brak w sklepie

Osiemdziesiąta rocznica zbrodni katyńskiej – to główny temat kwietniowego numeru „Biuletynu IPN”. Dwie główne cechy: służba  państwu polskiemu i polski patriotyzm najmocniej określały  profil ofiar zbrodni katyńskiej. Kraje zainteresowane zbrodnią katyńską (m.in. Niemcy, ZSRS, Polska i USA) zdołały w latach wojny i po jej zakończeniu przesłuchać od kilkunastu do kilkudziesięciu świadków. Były wśród nich zarówno osoby wiarygodne, jak i konfabulujące, stąd ich świadectwa różnią się rangą i znaczeniem: często są to dokumenty kapitalne, innym razem wręcz bezwartościowe. W numerze opisujemy też, jaki stosunek do polskich jeńców miała okoliczna ludność. Z kłamstwem katyńskim przez cały okres peerelu zmagała się opozycja – prawdę pisano na murach, w ulotkach i drugoobiegowych wydawnictwach; prawdę przypominano też co roku na polskich cmentarzach.

Dodatki:

  • płyta DVD z teatrem TV Anatomia sumień w reżyserii Grzegorza Królikiewicza
  • broszurę Katyń 1940–2020. Zbrodnia – kłamstwo – pamięć. Publikacja  przedstawiającą aktualny stan wiedzy na temat zbrodni katyńskiej w ujęciu popularnonaukowym: przyczyny i przebieg zbrodni NKWD na Polakach, dzieje kłamstwa, odkrywania prawdy i śledztwa katyńskiego oraz najważniejsze miejsca w kraju i za granicą upamiętniające ofiary.

Uwagi: nowa w folii.

AJP

Dane

autor
praca zbiorowa
okładka
miękka
ISBN
16419561
wydawnictwo
IPN
rok wydania
2020
liczba stron
160+104
numer wydania
1
szerokość produktu
17
wysokość produktu
24
grubość produktu
1,5
waga
0,55
język
polski
stan
bardzo dobry
zbiór
BS/AJP