Używane
Ostatnie egzemplarze!
Data dostępności:
Dziennik internowanego, wydany przez Instytut Literacki w Paryżu oraz wydawnictwo Harcourt Brace Jovanovich w San Diego, po raz pierwszy ukazuje się w Polsce. Autorami kryjącymi się pod pseudonimem: Jan Mur są dwaj gdańscy publicyści - Andrzej Drzycimski - historyk i Adam Kinaszewski -prawnik, obydwaj będący bliskimi współpracownikami Lecha Wałęsy i współautorami jego autobiografii pt. Droga nadziei. Internowani w Strzebielinku od 12/13 grudnia 1981 r., zbierają w obozie materiały przedstawione obecnie Czytelnikom jako Dziennik, stanowiący nie tylko zapis codziennej rzeczywistości obozowej, ale zawierający również analizę bieżących wydarzeń, przeszłości i perspektyw „Solidarności” i jej przywódców.
Obecne wydanie wzbogacone jest w stosunku do wydania paryskiego o pełen wykaz osób, które internowane były w Strzebielinku, wykaz wszystkich obozów i miejsc przetrzymywania internowanych w Polsce, indeks nazwisk oraz materiały dokumentalne w postaci fotografii, stempli, grafik oraz rysunków obozowych, będących dziełem ludzi, którzy przebywali w nim w okresie od grudnia 1981 r. do grudnia 1982 r.
źródło opisu: Polski Dom Wydawniczy MODEM, 1989
Po tekście karty z cz-b. il
Uwagi:
Nieznaczne przetarcia krawędzi oprawy.
Druga część "Trylogii antycznej" autorstwa Haliny Rudnickiej, której bohaterem jest Kleomenes.
Niembsch albo bezruch. Suita
Mother and Daughter. Charlotte and Alice Masaryk
Biografia Jana Matejki to barwna opowieść o wielkim malarzu, patriocie, wybitnym pedagogu i niestrudzonym obrońcy zabytków Krakowa.
"Wrzesień" [...] to powieść panorama o wielu postaciach i wielu wątkach akcji. szeroki i wielostronny przekrój przez ocean wydarzeń...
Poezja odzyskana. Antologia poezji polskiej 1939-1989.
Nie przyszedłem pana nawracać. Wiersze 1937-1985
Jerzy Afanasjew wykorzystuje elementy konwencji SF, zwłaszcza historii o cudownym wynalazku, ale łączy je z fantastyką grozy, niesamowitości, posługując się techniką motywacji surrealistycznej.
Urywek pamiętnika spisany przez Józefa Ignacego Kraszewskiego.
Czego nie powiedział generał Kiszczak. Z Janem Widackim rozmawia Wojciech Wróblewski.
Powieść Władysława Reymonta pisana w latach 1901–1908, a wyróżniona Nagrodą Nobla w roku 1924, ukazująca życie chłopa na wsi końca XIX wieku. Akcja utworu toczy się we wsi Lipce, a wyznaczają ją cztery pory roku...
Droższa niż diamenty / Paryski skandal - Shaw Chantelle, Cinelli Amanda
Podania, bajki i baśnie wybrane z bogatej twórczości ludowej na Śląsku.
Ilustracje wg rysunków Juliusza Kossaka. Tekst według pierwodruku w "Tygodniku Ilustrowanym". Część I i II rok 1865 r i III rok 1866. Część I: Tajemnica; cz. II: Kominiarzówna; cz. III: Ostatnia miłość.
Charles de Gaulle - po raz pierwszy ujawnione.
Powieść "Niebezpieczne związki" ukazuje obraz życia francuskiej arystokracji z końca XVIII wieku. Flirty, intrygi i miłosne gierki nadawały mu niepowtarzalny smak...
Gorący śnieg jest opisem walk pod oblężonym Stalingradem. Wspaniałe sceny batalistyczne, na których tle rozgrywają się ludzkie dramatyczne losy...
Książka z "cyklu piastowskiego", której akcja rozgrywa się za panowania Bolesława Krzywoustego.
Pojawienie się sąsiadki, kobiety nie tylko pięknej, ale i zamożnej (jest współwłaścicielką firmy produkującej kosmetyki), rozpoczyna serię kłopotów.
Serce i ręka. powieść prawie historyczna.